Acum că a venit luna septembrie, am început să numărăm toți pe degete zilele cu vreme bună. Și tocmai de-aia, merită să te bucuri cât mai mult de serile încă plăcute și să ieși în oraș cu prietenii să te distrezi.
Weekend-ul 6-8 septembrie e unul plin cu evenimente, mai ales în București. Și unul dintre cele mai mari și cele mai interesante evenimente ale anului e în plină desfășurare chiar acum, la Romexpo. Da, e vorba de The Carnival, cel mai mare festival de street-food din România.
Evenimentul se laudă cu patru scene separate – Harlequin, Joker, Carousel și Circus, care se vor aprinde alternativ. Distracția începe la ora 18.00, când pe Joker Stage, va urca trupa E.M.I.L., și va continua până târziu în noapte, respectiv până la concertul trupei de rock alternativ Alternosfera, care se va termina la ora 01.00.
În decursul serii, vor mai cânta multe trupe foarte apreciate de la noi, precum Subcarpați, Basska, Omul cu Șobolani, Cred Că Sunt Extraterestru și Paraziții, care își vor lansa în seara asta noul album.
În weekend, ne vom putea bucura atât de muzica unor formații românești, cum ar fi Robin and the Backstabbers, The Mono Jacks și Șuie Paparude, cât și de artiști străini, precum Sunnery James & Ryan Marciano, Sonique și Nouvelle Vague.
Programul complet îl găsiți mai jos.
Festivalul va avea și o zonă pentru copii, spectacole de magie (în ton cu tema festivalului) și zeci de food trucks, în caz că vi se face foame. Apropo de copii, sâmbătă, de la ora 16.00, la Carnival vă puteți bucura alături de cei mici de un spectacol marca Gașca Zurli, care va aduce poveștile la viață și va încânta toată familia.
Sunt disponibile bilete doar pentru o zi, sau abonamente care vă garantează accesul pe întreaga perioadă a festivalului. De-asemenea, accesul copiilor până-n 10 ani e gratuit. Accesul se realizează la intrările A și B de la Romexpo.
Orice ați alege să faceți weekendul acesta, petrecere frumoasă!
Discussion about this post