”Tot încerc să păstrez imaginea de ansamblu.
Isteria asta nu este doar românească și, să fim atenți, nu noi suntem cei mai nebuni în acest atac global de panică.
Întreaga lume a luat-o razna.
Și e important să fim atenți la aspectul acesta. Suntem parte a unui proces istoric global: sfârșitul civilizației occidentale, din care facem și noi parte.
Peste tot se văd efectele unui proces rapid de degenerare intelectuală, morală și, hai să o recunoaștem!, psihică, a unor societăți întregi care timp de 60 de ani au făcut tot ceea ce au vrut. Românii, est-europenii, rușii, au venit la această orgie doar în urmă cu 30 de ani, dar s-au integrat repede.
Cea mai mare iluzie este că putem să revenim la normalitate. Nu vorbim aici de niște politicieni corupți sau tembeli, ci de mase critice din societate ce pur și simplu sunt distruse intelectual, moral și psihic și care nu cunosc alternativă la delirul lor.”
Citește întreg articolul pe www.vp-news.com.
Discussion about this post