Grupul PACE a scris pe Facebook:
„Astăzi, de Ziua Drapelului Național, privim Tricolorul cu respect și recunoștință. Steagul României a fost purtat pe câmpurile de luptă, apărat în vremuri de restriște și ridicat de fiecare generație care a refuzat să renunțe la identitatea sa.
El ne amintește că o națiune rămâne puternică atunci când își păstrează valorile, cultura și unitatea.
Să îl purtăm cu mândrie, să îl cinstim prin faptele noastre și să îl lăsăm generațiilor viitoare la fel de demn cum l-am primit”.



















Discussion about this post