Candidatul susținut cu ardoare de intelectualitatea subțire din armata #rezist, Dan Barna, cel mult-lăudat pentru viziunea sa despre educație, a dovedit că ar avea mare nevoie de niște meditații la limba română.
Într-o declarație de presă de miercuri, liderul USR s-a lăudat că a avut „niște succesuri” care justifică rămânerea sa la conducerea partidului.
„Succesurile” domnului Barna ne aduc aminte de „succesurile” cu care se lăuda fiica mai mică a lui Traian Băsescu, Elena. Diferența este că faimoasa EBA nu pretindea să fie mare intelectuală.
După seria de gafe comise în campania electorală, Dan Barna s-a mai făcut odată de râs. Bine că nu l-a întrebat nimeni de aria cercului…
Ceea ce este de neînțeles în această poveste este cum reușește electoratul captiv al USR să treacă cu vederea gafele lui Dan Barna și să o califice, de pildă, pe Viorica Dăncilă drept analfabetă la cea mai mică greșeală? Miroase a dublă măsură… sau se merge pe principiul „prostul nostru e mai deștept decât prostul vostru”?
Gafa lui Barna survine în aceeași zi în care a fost reconfirmat în funcția de lider al USR – calitate în care îi dorim multe „succesuri”.
Poți primi pâine din mâna lui satana, chiar dacă este vorba de pâine?!
Înșelările lui satana prin oamenii săi din politică! Asa zișii Patrioți, lupii îmbrăcați în piei de oaie!! O să vă...
Continue Reading
Discussion about this post