Legea salarizării este în impas.
Șeful demis al Guvernului a avut o ședință la finalul căreia au fost aleși lideri PNL de Sectoare în București. Premierul a vorbit de faptul că nu se pot face promisiuni care să nu fie acoperite.
Președinta CCR întârzie motivarea pe decizia CCR în cazul amendamentelor la Legea Integrității. Ea are opinie separată în cazul amendamentului declarat consitutional, care vizează alesii în conflict de interese.
Președintele României va merge la New York la Adunarea Generaă a ONU. Cum va schimba acest fapt relația României cu SUA? Se va întâlni cu oficiali americani?

Acestea și alte subiecte vor fi dezbătute de jurnalistul Titi Sultan care a scris pe Facebook:
„În această seară, începând cu ora 19.00, vă dau întâlnire la emisiunea REALITATEA POLITICĂ de la postul național de televiziune PROFI 24 TV alături de: LIVIU BURCEA- Președintele Asociației de Reconstituiri Istorice Ferdinand I, OVIDIU DANTES- Președinte Executiv Partidul România Noastră și CLAUDIU DINESCU- Susținător Monarhia constituțională. Emisiunea poate fi urmărită și live pe pagina de Facebook Profi 24 TV sau pe canalul de Youtube cu același nume, iar telespectatorii care intenționează să intre în direct cu invitații o pot face apelând numărul de telefon 0726989877”.

















Discussion about this post