Marile confederații sindicale cheamă la protest pe 29 octombrie 2025!
Colonelul (r) Av. Petrică Dima solicită prezența membrilor LADPM la protest într-un comunicat de presă emis astăzi 14 octombrie 2025!
Iată textul acestui comunicat:
„COMUNICAT 14.10.2025
Pentru toți membrii LADPM!
Vă rog să vă mobilizați pentru participarea la MEGAPROTESTUL – ANTI-”AUSTERITATE”,
MIERCURI, 29 OCTOMBRIE 2025, ORELE 11.00. PIATA VICTORIEI
Organizatori: CSN MERIDIAN, CSDR, CNSRL FRATIA, CARTEL ALFA.
Consens sindical… UNITATE DE ACȚIUNE pentru stoparea dezastrului economic, social, instituțional, cultural și a disoluției statale. Guvern care să aplice prevederile constituționale de dezvoltare a Țarii pe toate planurile și de asigurare a unui trai decent pentru toți cetățenii români, indiferent de naționalitate, sex, vârstă, religie, stare de sănătate!

Intrucât sindicatele politistilor și SCMD fac parte din Confederațiile organizatoare,
Noi, LADPM facem următorul APEL,
Către toti membrii noștri, dar si ai Asociațiilor rezerviștilor, organizate sau nu în Forum, și ale pensionarilor civili să participe, fără excepții, dacă vrem să mai avem un viitor într-o țară europeană numită România!
Dragi camarazi!
Vă rugăm să înțelegeți că singuri nu avem nici o putere, ci doar așa, UNIȚI CU TOȚȚI, putem izbândi!
Vă așteptăm, asadar, pe toți, indiferent de vreme, situația Guvernului sau internațională, miercuri 29 octombrie a.c., orele 11.00, în Piața Victoriei ! Veniți cu însemnele și dotările specifice pentru protestul pașnic!
UNIȚI SUNTEM PUTERNICI!
Cu Dumnezeu, Înainte!
Președintele LADPM
Col.(r) DIMA PETRICĂ
Secretar general
Col. (r) Homescu Mihai ”




















Discussion about this post